چرا تاکید می شود از کلایمر استاندارد استفاده گردد؟

By | می 21, 2017

کلایمر یا بالابر نما ، وسیله ای نفربری می باشد و با توجه به اینکه عملکرد این دستگاه با جان انسان ها درگیر است، عملکرد صحیح آن بسیار مهم می باشد و سیستم های ایمنی آن نیز بایستی با دقت و ایمنی بالا عمل کند.

با توجه به حساسیت مسئله، کلیه بخش های کلایمر و سیستم های بالابر نفربری دارای استاندارد بین المللی می باشند و در این استاندارد کلیه بخش های کلایمر با ضریب ایمنی بالا در این استاندارد تعریف شده است. مثلا برای ساخت کابین بالابر نفر یا بالابر نما ، از رباط های مخصوص استفاده می گردد. کلیه ملحقات از جمله سیم بکسل ها، وینچ های کشنده، ترمزهای اضطراری، پس از تولید توسط دستگاه های تست خاص که توسط شرکت های بازرسی استاندارد، پلمپ و کالیبره می گردند، تک به تک تست می گردد. همه شرکت های تولید کننده کلایمر که استانداردهای این محصول از جمله استاندارد EN1808  و CE را دریافت می کنند، بایستی در خط تولید خود از تجهیزات تعریف شده مانند رباط های جوشکار، دستگاه های تست برای بخش های مختلف کلایمر و نفربری استفاده کنند. لذا محصولی که دارای این گواهی نامه های استاندارد می باشد دارای ایمنی حداقلی بوده و مراجع بین المللی بر کیفیت آنها نظارت می کنند.

در داخل کشور استاندارد مشخصی برای کلایمر و سیستم های نفربر تدوین نشده است و لذا تولید آن در داخل بدون هیچگونه نظارتی انجام می پذیرد و معیارهای آن توسط هیچ ارگانی با استانداردهای مرجع تطبیق داده نمی شود.

لذا عدم نظارت کافی، عدم استفاده از تجهیزات پیشرفته جهت تولید و تست و عدم رعایت استانداردهای بین المللی می تواند خسارت های سنگین مالی و جانی را در پی داشته باشد.

لذا با توجه به سوابق این شرکت در سال های اخیر، به خریداران و کارفرمایان توصیه می گردد تا در موقع خرید، استانداردهای محصول را مشاهده و آن را با اسناد گمرکی و گواهی نامه های مبدا تولید مانند SGS ، Certificate of origin انطباق دهند تا ازصحت مطالب و اسناد ارائه شده اطمینان حاصل کنند.

هدف اصلی این شرکت، ارائه کلایمرهای استاندارد و اطمینان به خریداران از بعد کیفی ایمنی بوده و سعی دارد محصولات خود را با حاشیه سود پائین و قیمت های رقابتی ارائه دهد. کارشناسان این شرکت آماده ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان، کارشناسان، پیمانکاران و … می باشند. با ما در ارتباط باشید.

واحد تحقیق و توسعه

شرکت ایمن صعود افراز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code