بررسی اقتصادی کلایمر در مقایسه با داربست های سنتی

By | سپتامبر 12, 2017

در سال های اخیر، استفاده از کلایمر در پروژه های ساختمانی و صنعتی به جای استفاده از داربست های فلزی، جایگاه ویژه ای یافته است دلیل استفاده از آن نیز می تواند موارد متعددی داشته باشد که از آن جمله می توان به توجیه اقتصادی بالای استفاده از کلایمر در مقایسه با داربست اشاره کرد. در این مقاله مقوله اقتصادی استفاده از کلایمر مورد بررسی قرار می گیرد.

یکی از پروسه های زمان بر و حساس در پروژه های ساختمانی، اجرای انواع نماها می باشد که پروسه کاری زمان بر و پردغدغه ای می باشد. برای اجرای این پروسه قبلا از داربست های فلزی استفاده می شد ولی در سال های اخیر به دلیل مزیت های متعدد کلایمر، از این وسیله به جای داربست استفاده می گردد. یکی از مولفه های مهم در انتخاب کلایمر در مقایسه با داربست بحث اقتصادی آن می باشد.

مولفه های اقتصادی کلایمر می تواند به شرح زیر باشد:

  • کاهش هزینه نصب داربست. در ساختمان های بلند مرتبه و با حجم و تعداد زیاد، هزینه اجرای کلایمر در مقایسه با داربست در محدوده 1/5 الی 1/10 می باشد که این امر باعث می گردد تا پیمانکاران و کارفرمایان به جای داربست از کلایمر بهره ببرند.
  • افزایش سرعت پیشرفت کار. به صورت متوسط سرعت اجرای کار در کلایمر در مقایسه با داربست در حدود 30% می باشد که این امر نیز باعث کاهش هزینه های اجرائی و افزایش سرعت پیشرفت پروژه شده و مزیت اقتصادی و ارزش افزوده بالاتری را برای کارفرمایان ایجاد می کند.
  • نصب سریع کلایمر. کل مدت زمان نصب یک ست کلایمر در حدود چند ساعت می باشد و ارتفاع نیز در سرعت اجراء تاثیر خاصی ندارد. لذا کاهش مدت زمان نصب کلایمر و شروع کار نماکاران، سیمانکاران و … باعث کاهش هزینه های عملیاتی، افزایش سرعت اجرا و کاهش هزینه های اجرائی و در نتیجه توجیه اقتصادی مناسب خواهد بود.
  • امکان استفاده از کلایمر در پروژه های آتی. کلایمر به عنوان وسیله سرمایه ای در سرمایه های شرکت ها در نظر گرفته می شود که می تواند در پروژه های متعدد مورد استفاده و در صورت عدم نیاز به صورت استوک به فروش برسد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code