بررسی فنی انواع وینچ های کشنده ی کلایمرهای پرتابل

By | دسامبر 2, 2017

وینچ های کلایمر مهم ترین بخش در ست کلایمرهای پرتابل بوده و تامین کننده نیروی لازم برای بالابری دستگاه می باشد. وینچ های کلایمر دارای تکنولوژی خاصی بوده و با توجه به فناوری به کار رفته در آنها، باعث افزایش ایمنی، کاهش احتمالی گیر کردن وینچ و … می گردد.

در این مقاله هدف اصلی بررسی انواع وینچ های موجود در بازار و کمک به مصرف کنندگان جهت انتخاب صحیح می باشد.

در حال حاضر در بازار ایران، سه مدل کلایمر پرتابل توزیع و فروش می گردد که به بررسی هرکدام می پردازیم.

  • وینچ های کشنده طرح ترک. وینچ های طرح ترک از تکنولوژی برندهای اروپای شرقی مربوط به چند دهه قبل می باشد. وینچ های ترک به دلیل تکنولوژی قدیمی آنها، دارای ایرادات مختلفی می باشند که از مهم ترین آنها می توان به: گیر کردن سیم بکسل در داخل وینچ دستگاه و در نتیجه قفل ماندن دستگاه در ارتفاع، خوردگی متعدد سیم بکسل و باز کردن بافت های سیم بکسل و … اشاره کرد.  
  • وینچ های مدل چینی. وینچ های چینی که توسط برندهای معتبر چینی تولید میگردند عمدتا مهندسی معکوس برندهای اروپایی بوده و تحت لیسانس آن برندها تولید می گردند. در نتیجه از فناوری به روزی برخوردار بوده و بصورت پیوسته ایرادات احتمالی کنترل و رفع می گردد. احتمال گیر کردن این دستگاه ها بسیار کم بوده و خوردگی سیم بکسل ندارند و از عمر مفید بالایی برخوردار هستند. در کلایمرهای جدید نیز از وینچ هایی با تکنولوژی HY استفاده شده است این وینچ ها به دلیل فناوری های بکار رفته باعث اصلاح سیم بکسل هایی که بافت آنها باز شده است میگردند و حساسیت کمتری به ایرادات سیم بکسل دارند.              

 

  • وینچ های برندهای اروپایی. کلایمرهای اروپایی از بعد کیفیتی در سطح بالایی قرار دارند ولی از بعد قیمتی نیز بسیار بالا بوده و در نتیجه در داخل کشور، به دلیل قیمت بالا توجیه اقتصادی خوبی برای جایگزینی با داربست های فلزی ندارند.

نتیجه گیری:                                                                                                          

در این مقاله سعی گردید تا وینچ های مختلف کلایمر که در بازار ایران عرضه می گردد تشریح گردد.

همچنان که گفته شد وینچ های طرح ترک که در کلایمرها استفاده می گردد در دو مدل ساخت ایرانی و ساخت ترکیه در بازار عرضه می گردد که دارای کیفیت پایینی بوده و ایراد اصلی آنها گیر کردن سیم بکسل و خوردن سیم بکسل می باشد که چالش های اساسی را برای مصرف کنندگان ایجاد میکنند.

وینچ های چینی کلاس A که تحت لیسانس برندهای اروپایی تولید می گردند از تکنولوژی بالا و به روزی برخوردار بوده و گیر و نقص فنی آنها بسیار کمتر بوده و دارای استاندردهای جهانی CE و EN می باشند.

لذا از بعد اقتصادی و فنی و تکنولوژی، وینچ های طرح چینی در کلاس بسیار بالاتری نسبت به وینچ های طرح ترک می باشند که این مهم توسط بسیاری از مصرف کنندگان تجربه شده است که آمار مصرف کنندگان هر دو دستگاه در این شرکت موجود می باشد و از مصرف کنندگان و خریداران محترم خواهشمند است قبل از خرید به موارد مطرح شده اهمیت داده و به صورت میدانی نسبت به بررسی های لازم اقدام نمایند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code