مقاله ها

کلایمر روف کار

کلایمر روفکار برای دسترسی دایمی به نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. کلایمر روف کار یا ماشین روف در شرایطی که امکان استفاده از کلایمر_منوریل در نمای ساختمان وجود نداشته باشد و یا نسبت به صلاحدید معماری و پلن ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه عملکرد: کلایمر_ماشین_روف شامل بخش های متعددی است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ماشین بومی پشت بام: این ماشین عمدتا شامل بخش های متعددی است که در پشت بام بر روی ریل قرار می گیرد و تامین کننده نیروی لازم برای حرکت افقی کلایمر را بر عهده دارد. این ماشین دارای بوم های تلسکوپی بوده و می تواند کابین کلایمر را به نمای ساختمان هدایت نماید. در نتیجه نفرات می توانند از پشت بام سوار کابین شده و یا پیاده شوند

  • کابین BMU: کابین BMU دارای تجهیزات مختلف است که محل قرار گیری کاربران کلایمر است. این کابین با توجه به نوع پلن ساختمان می تواند در ساختارهای مختلف از جمله کابین های ساده، پانتوگراف طراحی و ساخت شود.

  • ریل های استاندارد. این ریل های دارای سطح مقطع خاصی بوده و عمدتا به صورت دوبل در پشت بام مثل ریل خط آهن نصب می گردند. ریل های مورد استفاده در کلایمر_منوریل دارای ساختار خاص و استانداردهای بین المللی است

طراحی و اجرا کلایمر_روفکار نیاز به بررسی و طراحی دارد. شرکت ایمن صعود مفتخر است که تیم مهندسی و طراحی کامل را در اختیار دارد و آمادگی خود را برای ارائه راهکار فنی و مشاوره های تخصصی به شرکت های ساختمانی و کارفرماهای محترم اعلام می دارد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.