تاثیر ایمنی کلایمرهای استاندارد بر کاهش تلفات انسانی

By | مارس 1, 2017

تاثیر ایمنی کلایمرهای استاندارد بر کاهش تلفات انسانی

یکی از مزیت های اصلی استفاده از کلایمر به جای داربست کاهش تلفات انسانی می باشد. قبلا در خیلی از پروژه های صنعتی و ساختمانی برای دسترسی به ارتفاع از سیستم داربست استفاده می گردید. داربست به دلیل ساختار کلی آن( عمدتا استفاده از داربست های غیر استاندارد) دارای ایمنی بسیار پایینی می باشد. یکی از عوامل اصلی تلفات انسانی در پروژه های ساختمانی سقوط از ارتفاع می باشد. عمده موارد سقوط از ارتفاع مرتبط با سقوط از داربست می باشد.

برای کاهش تلفات انسانی سقوط از داربست و دسترسی آسان و ایمنی به ارتفاع، سیستم کلایمر در چندین دهه قبل طراحی و ساخت گردید و در طی سال های متوالی سیستم های ایمنی متعددی به کلایمرها افزوده شد. در طی سال های قبل نیز استانداردهای اجباری برای طراحی و ساخت انواع کلایمرها تدوین گردید که از مهمترین آنها می توان به استاندارد EN 1808  اشاره کرد. دریافت این استاندارد برای تولید کلایمر در سطح بین الملل اجباری می باشد و کلیه موارد ایمنی و سیستم های مورد نیاز آن در این استاندارد تدوین شده است.

در حال حاضر در خیلی از پروژه های ساختمانی در ایران و علی الخصوص تهران و عمدتا پروژه هایی که ارتفاع زیادی دارند از سیستم کلایمر به جای نصب داربست بهره برده می شود. استفاده از این دستگاه به جای داربست در این پروژه ها باعث کاهش آمار تلفات ساختمانی به دلیل سقوط از ارتفاع شده است و کاربران با ایمنی و آسایش بالائی از سیستم کلایمر استفاده می نمایند. در انتها به یک نقطه بسیار مهم تاکید می گردد که در موقع تهیه و خرید کلایمر از اصالت شرکت تولیدی آن و گرفتن استانداردهای بین المللی و ارائه گواهی نامه های استاندارد مطمئن باشید. زیرا متاسفانه شاهد آن بوده ایم که کلایمرها ی دست ساز به عناوین مختلف به مشتریان پیشنهاد می گردد که به دلیل عدم رعایت اصول تولید و عدم دریافت استانداردهای لازم می تواند آسیب های جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

واحد تحقیق توسعه شرکت ایمنی کلایمر

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code