باید ها و نبایدهای کلایمر

By | مارس 27, 2017

کلایمر که در ایران با این اسم شناخته شده است در واقع داربست معلق می باشد که برای دسترسی به ارتفاع در پروژه های ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله عمدتا در صنعت ساختمان با کاربردهای متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.

کلایمر پرتابل برای دسترسی به ارتفاع به جای نصب داربست های فلزی و کلایمرهای مونوریل برای تعمیر و نگه داری نمای ساختمان در پروژه های ساختمانی کاربرد دارد.

ایمنی بسیار بالای کلایمر و توجیه اقتصادی آن به همراه مزیت های دیگر که در مقالات قبلی تشریح شده است، باعث شده تا در حال حاضر در بسیاری از پروژه های ساختمانی از این وسیله به جای داربست استفاده کنند.

کلایمر نیز مانند بسیاری از ماشین آلات و تجهیزات که مورد استفاده قرار می گیرد دارای دستور العمل ها و نکات ایمنی و استانداردهای تدوین شده بین المللی می باشد.

رعایت این نکات و مواردی که در ادامه آورده می شود باعث تضمین ایمنی کاربران، توجیه اقتصادی مناسب و افزایش کارایی وسیله خواهد بود و عدم توجه به موارد فوق می تواند خسارت های مالی و حتی جانی جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان و خریداران تحمیل نماید.

لذا خواهشمند است به موارد زیر به دقت توجه فرمایید و در موقع خرید و انتخاب و استفاده از کلایمر مدنظر داشته باشد.

از مهمترین باید ها و نبایدهای استفاده از کلایمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تهیه کلایمر استاندارد از یک شرکت معتبر و دارای گواهی نامه های استاندارد بین المللی محصول.

داشتن گواهی نامه های استاندارد برای کلایمر از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است. متاسفانه در داخل کشور برای کلایمر استاندارد مشخصی تعریف نشده است ولی برای این محصول در سطح بین الملل استانداردهای مشخصی تعریف شده است که بسیاری از تولید کنندگان بین المللی این محصول این استانداردها را کسب کرده اند. لذا اکیدا توصیه می گردد تا به اصالت گواهی استاندارد محصل و گواهی اصالت کارخانه تولید آن توجه داشته باشید.

هشدار: متاسفانه در داخل کشور شاهد ارائه محصولات بی کیفیت و بدون استاندارد با قیمت های بسیار پایین هستیم که در داخل و بدون هیچ گونه نظارتی ساخت می گردد و لذا توصیه می گردد تا به این موارد دقت کافی را داشته باشید.

2- در حد امکان سعی نمائید تا قبل خرید محصول را به صورت فیزیکی بازدید نمایید و از صحت گفته های فروشندگان تا حدی اطمینان حاصل کنید.

متاسفانه شاهد آن بوده ایم که عده ای  عکس و کاتالوگ و فیلم  محصول دیگر را نمایش داده و در موقع ارسال دستگاه، یک دستگاه غیر استاندارد با ایمنی و کیفیت بسیار پایین برای مشتریان ارسال می نمایند . لذا در حد امکان سعی نمایید تا به صورت فیزیکی محصول را بررسی نمایید.

3- رعایت دستورالعمل ها و نکات ایمنی تعریف شده در دفترچه راهنمای کلایمر.

در هر ست کلایمرهای پرتابل یا کلایمر مونوریل دفترچه راهنمای کامل ارائه می گردد لذا اکیدا توصیه می گردد تا این دفترچه به صورت کامل مطالعه و کلیه موارد ایمنی و هشدارهای آن مورد بررسی قرار گیرد.

4- موقع نصب و راه اندازی دستگاه کلایمر پرتابل سعی نمایید تا از اکیپ متخصص شرکت فروشنده استفاده نمایید و کلیه نکات و موارد ایمنی توسط اکیپ نصب به کاربران تشریح گردد.

5- از اصالت شرکت فروشنده و رزومه آن و خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنید.

خواهشمند است موارد ارائه شده را در موقع تهیه و استفاده از کلایمر جدی بگیرید.

در مقالات بعدی هر کدام از موارد زیر به صورت جزئی تشریح می گردد.

photo_2017-01-18_11-56-54

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code